/ sanatate-publica.md / Structura centrului / Posturi vacante

Concursuri

Centrul Naţional de Management în Sănătate,
instituţie publică din subordinea Ministerului Sănătăţii, a cărui scop de activitate este implementarea politicii Statului în domeniul managementului şi evaluării serviciilor de sănătate, statisticii medicale şi bazelor de date (inclusiv a resurselor umane) ale sistemului naţional de sănătate, Conturilor Naţionale de Sănătate, precum şi formării sistemului informaţional medical integrat;

Adresa juridică: MD-2009, mun. Chişinău, str. Cosmescu, 3

Anunţă recrutarea personalului la următoarele posturi:

Denumirea postului:
1. Şef Direcţie dezvoltare resurse umane în sănătate
2. Medic metodist Direcţia dezvoltare resurse umane în sănătate
3. Medic statistician Observatorul Naţional Resurse Umane în Sănătate

Locaţia postului în organizaţie
Departamentul Analiză şi Planificare Resurse Umane în Sănătate

Principalele responsabilităţi
1. Efectuarea analizei resurselor umane din sistemul sănătăţii şi elaborarea propunerilor de planificare, formare, management, instruire a personalului medical
2. Participarea la implementarea politicilor şi strategiilor în domeniu resurselor umane din sistemul naţional al sănătăţii
3. Monitorizarea şi evaluarea practicilor existente, a cadrului normativ, a politicilor şi strategiilor în domeniul resurselor umane în contextul elaborării programelor de instruire în managementul resurselor umane
4. Efectuarea cercetărilor şi studiilor cu privire la resursele umane în sănătate
5. Elaborarea şi prezentarea rapoartelor cu privire la resursele umane în sănătate pentru facilitarea elaborării politicilor în domeniu.

Cerinţele faţă de candidat
1. Studii superioare medicale
2. Studii postuniversitare în domeniul medical (masterat în sănătate publică sau management vor constitui un avantaj)
3. Experienţă de muncă în domeniul medical
4. Cunoaşterea excelentă a limbii române, ruse şi engleze (citit, scris, vorbit)
5. Cunoştinţe de operare PC nivel avansat (Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Access etc., navigare internet)
6. Persoană energică, dinamică, cu spirit de echipă
7. Responsabilitate, adaptabilitate, atenţie la detalii
8. Abilităţi excelente de comunicare

Se oferă
1. Salariu şi pachet social în conformitate cu legislaţia în vigoare
2. Posibilitatea de creştere şi dezvoltare profesională

Documentele necesare pentru angajare vor fi depuse doar după finalizarea etapelor de selecție.

Pentru participarea la selectare e necesar de a expedia CV-ul la adresa email: lmaidanschi@mednet.md şi njelamschi@mednet.md;
Doar persoanele selectate vor fi invitate la etapa de convorbire.

Termenul limită de depunere a CV-ului este de 19 octombrie 2012

Persoana de contact - Livia Maidanschi, Şef Serviciu resurse umane

Informaţii suplimentare la telefonul: 022-735185

Particpant la concursul WebTop